Merhaba, ben Büşra Betül.

1988 Giresun doğumluyum. İlk ve orta öğrenimimi babamın mesleğinden ötürü çok sık şehir değiştirmemiz sebebiyle farklı şehirlerde tamamladım. 2000 yılında Eskişehir’e taşındığımızda, öğrenim hayatıma devam etmek için hiç düşünmeden imam hatip lisesine kaydımı yaptırdım. O dönemde 28 Şubat sürecinin izleri hala çok canlıydı ve başörtüsü yasağı liseler de bile uygulanıyordu. Yasağın gölgesinde geçen 4 senenin ardından liseden mezun olduğumda, bir yandan üniversite okumak için can atıyor, diğer yandan söz konusu yasaklarla bu yolu nasıl yürüyeceğimin endişesini taşıyordum. Nihayetinde yasaklara boyun eğerek bu yolda devam edemeyeceğimi fark edip, hayallerimi başka baharlara saklayarak öğrenim hayatıma beş sene ara verdim.

Bu beş yıllık süreçte kendi içimde bir arayışa girdim. Hani hayatımız su gibi akarken bir anda kesintiye uğrayıp, bir şeyler yolunda gitmeyince durup hayatı sorgulamaya başlarız ya aynen öyleydi. Aslında ne istediğimi, beni bu hayatta nelerin mutlu edeceğini, hangi alanda ilerlemem gerektiğini düşünürken; yıllardır büyük bir tutkuyla hayalini kurduğum yüksek öğrenim hayatımın bu şekilde kesintiye uğramasıyla o zaman farkında olmasam da depresif bir ruh hali içerisindeydim. Bu süreçte evde durmadım. Çeşitli vakıf/derneklerde derslere katıldım, çocuk grupları düzenledim. Gençlerle grup çalışmaları yaptım. Sürekli bir yerlere koşturup duruyordum. Fakat zaman ilerledikçe içimde sürekli büyüyen bir boşluk olduğunu ve ne yaparsam yapayım onu bir türlü dolduramadığımı fark ettim. Gitmem gereken bir yer vardı ve ben bu yoldan gitgide uzaklaşıyordum. Dolayısıyla da tam bir mutluluk ve tatmin hissedemiyordum.

Derken 2010 yılının Kasım ayında başörtü yasağının sürpriz bir şekilde kaldırıldığı haberiyle içimde bir şeyler tekrar canlanmaya başladı. Hemen başvurumu yapıp üniversite sınavına girdim ve 2011 yılında Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’ne yerleştim. Lise hayatım boyunca önümdeki tüm engellere rağmen sayısal derslere yoğunlaşarak, tıp fakültesinde okuyup doktor olma hayalleri kurarken; bugün geldiğim noktada ilahiyat fakültesine girmemin, aslında hayatımı baştan sona değiştirecek ve beni bugüne getirecek kadersel bir dokunuşla gerçekleştiğinin o zamanlar idrakinde değildim. Dolu dolu geçen beş senenin ardından, 2016 yılında mezun oldum, hemen ardından da evlendim. Beş yıllık bir serüven böylece sona ererken yepyeni bir başlangıca adım atıyordum. İşte her şey bu yıldan sonra hızla değişmeye başlamıştı.

Mezuniyetimden sonra meslekî anlamda kendime bir yol çizmek amacıyla, üniversite döneminde bana zihinsel planda inanılmaz açılımlar sağlayan Din Sosyolojisi bölümünde yüksek lisans yapmaya karar verdim. Hemen ardından İstanbul Üniversitesi’nde yüksek lisansa başladım. Bu süreçte açılan bazı kadrolara başvurular yaptım fakat sonuç hiç de benim istediğim gibi olmuyordu. Fark ettim ki, hayatımda ikinci kez çok istediğim bir konuda sürekli engellerle karşılaşıyordum. Açılmasını talep ettiğim ve bunun için defalarca adım attığım kapılar yüzüme kapanmaya devam edince yeni bir sorgulama sürecine girdim. Gerçekten bu alanı istiyor muydum yoksa bir zorunluluk olarak mı görüyordum? O dönemde kendi içimde çok büyük hesaplaşmalar yaşadıktan sonra anladım ki, bu alan benim kendimi mutlu ve huzurlu hissedeceğim bir yer değildi. Yüksek lisansı tamamladıktan sonra akademik kariyer yapma hedefimden böylece vazgeçmiş oldum.

Artık ne istemediğimi biliyordum. Fakat beni tam olarak mutlu edecek meslek neydi onu sorgulaya devam ediyordum. O dönemde bir arkadaşım vesilesiyle tanıştığım Thetahealing tekniğine içsel olarak çekildiğimi hissediyordum. Böylece sistemi derinlemesine araştırmaya başladım. İçine girdikçe farklı tekniklerle tanıştım. Tamamen rasyonel ve mantık çizgisinde bir zihin yapısına sahip biri olarak sistem bana çok yabancı geliyordu. Dolayısıyla uzun bir araştırma ve sorgulama evresinden geçtim. Eğitim almaya karar verdiğimde böyle metafizik bir alan hakkında hâlâ çok az şey biliyordum. 2017 yılının Eylül ayında ilk seminere katılarak tekniği öğrenmeye karar verdim. Uygulamalar yapıyor ve hayatım boyunca ötelediğim, sürekli bir yerlere koşturarak farkına varmadan üzerini örttüğüm pek çok deneyimim üzerinde çalışıyordum. Özellikle lise çağımda yaşadıklarımın hayatımın merkezinde ne kadar yer ettiğini o zaman fark etmiş, duygusal çatışmalarımın düğümlerini çözdükçe yavaş yavaş rahatlamaya başlamıştım. Artık yeni bir alana adım atmıştım. Kavramlara çok yabancıydım fakat hayatım boyunca uzak olduğum duygularımın farkındalığıyla, kendimle yüzleşmeye ve barışmaya başlayınca aradığımı bulduğumu hissettim. Bu süreçte eğitimlerimi sırayla almaya devam ederken, bir yandan da danışmanlık vermeye başladım. İçsel olarak kendime sorduğum soru, artık cevabını buluyordu. Evet, ben şu an mutlu olduğum işi yapıyordum. Hem kendimi keşfediyor hem de bu konuda insanlara yoldaşlık ediyordum.

Verdiğim her danışmanlıkta kendim de iyileşmeye başladım. İnsanın kendi içine yaptığı yolculuğun ne kadar kıymetli olduğunu, kendini her defasında tekrar tekrar keşfetmenin verdiği tatmini hissettikçe hevesle ilerlemeye başladım. Bu süreçte küçüklüğümden beri kronik hale gelmiş faranjit hastalığının iyileştiğini fark ettim. Hayatım boyunca susmuş, sessiz/sakin ve kendi halinde biri olarak yaşamıştım. Sürekli dinler fakat hiç kendi adıma bir şey konuşmazdım. 28 yıllık hayatımda duygularımla bağımın ne kadar zayıf olduğunu fark edip onları tanımaya, kabullenmeye ve artık korkmadan dile getirmeye başladığımda boğazımdaki düğüm de çözülmüştü. Tüm bu yaşananların astrolojik olarak Satürn döngüm sırasında meydana geldiğini ve içimden tamamen farklı bir insan olarak yeniden doğduğumu, astrolojiye başladıktan sonra fark ettim. Kendi hayatıma bu kadar dokunmuş bir tekniği diğer insanlarla da paylaşmak ve nice iyileşmelere vesile olmak amacıyla eğitmen olmaya işte o zaman karar verdim. Nihayetinde bugün, Thetahealing tekniğinin eğitmeni olarak buradayım. Önüme çıkan tüm engellerin ve karşılaştığım tüm zorlukların beni bugün olduğum bu yere getirmek için ilahi bir müdahale ile gerçekleştiğinin idrakindeyim. Bir zamanlar beni üzen herkesin bir görevle gönderilmiş olduklarının ve aslında bana hizmet ettiklerinin farkına vararak, o zaman kızdığım ve kırıldığım herkese şimdi durup teşekkür ediyorum.

Hedefim, yaşamım boyunca analitik zihinle parçalara bölerek anlamaya çalıştığım hayata dair algımı genişletmek ve sistematik bir bakış geliştirerek her şeye daha bütüncül bakabilmek. Bu amaçla “Thetahealing” tekniğini farklı tekniklerle desteklemek için çalışıyorum. Yeni Alman Tıbbı’ndan doğan “Bioreprogramming” ve “Recall Healing” teknikleri, zihin/beden/ruh bütünselliği açısından bana en fazla katkı sağlayanlar ve dolayısıyla en fazla yararlandıklarım. “NLP” ve “EFT” teknikleri ile beynin çalışma mekanizmasını ve enerji alanlarını kullanarak, bireysel çalışmalar yapıyorum. Jean Adrienne Arınma Sistemi (JAAS) ise tamamen ilahi sistemle bağlantılı çalışan, bireysel ve grup çalışmalarında kullandığım bir teknik ve onun da eğitmeni olarak JAAS seminerleri düzenliyorum. Aynı zamanda çok tutkulu bir “Astroloji” öğrencisiyim. 2020 yılı Temmuz ayından bugüne Thetahealing tekniğinin sertifikalı eğitmeni olarak seminerler düzenliyor ve bireysel danışmanlık veriyorum.

Tüm bu tekniklerden faydalanarak sistematik olarak anlamaya ve yorumlamaya çalıştığım kendime ve hayata dair bu yolculukta birlikte yürümeyi seçenlerle en güzel şekilde buluşmaya niyet ediyorum.

Sevgiler,

Büşra Betül.. (889491) (519.7148) (7777) (888.912.81848) (491318516497) (48948919141) (3986497851) (619481578491) (419.819.719.81)

(419.818719.914481) (819419417) (81891894816481) (814.418.81 418.41849 4148188) (814918712)

EĞİTİMLERİM

THETAHEALİNG EĞİTİMLER

 • Thetahealing “Basic DNA” Uygulayıcılık Eğitimi/Eylül 2017-İstanbul
 • Thetahealing “Basic DNA” Eğitmenlik Eğitimi/Temmuz 2020-İstanbul
 • Thetahealing “Advanced DNA” Uygulayıcılık Eğitimi/Eylül 2017-İstanbul
 • Thetahealing “Advanced DNA” Eğitmenlik Eğitimi/Temmuz 2020-İstanbul
 • Thetahealing “Dig Deeper” Uygulayıcılık Eğitimi/Ekim 2018-İstanbul
 • Thetahealing “Dig Deeper” Eğitmenlik Eğitimi/Temmuz 2020-İstanbul
 • Thetahealing “Bolluk Bereket Yaratım” Uygulayıcılık Eğitimi/Kasım 2018-İstanbul
 • Thetahealing “Bolluk Bereket Yaratım” Eğitmenlik Eğitimi/Temmuz 2020-İstanbul
 • Thetahealing “Sen ve Yaratıcı” Uygulayıcılık Eğitimi/Aralık 2019-İstanbul
 • Thetahealing “Sen ve Yaratıcı” Eğitmenlik Eğitimi/Temmuz 2020-İstanbul
 • Thetahealing “Sezgisel Anatomi” Uygulayıcılık Eğitimi/Temmuz 2019-Antalya

DİĞER ALANLARDAKİ EĞİTİMLER

 • Bioreprogramming “Basic 4 Modül” Uygulayıcılık Eğitimi/Haziran 2019-İstanbul
 • Bioreprogramming “İlişkiler” Uygulayıcılık Eğitimi/Aralık 2020
 • Recall Healing “Modül 1” Uygulayıcılık Eğitimi/Şubat 2021
 • EFT “Temel Seviye” Uygulayıcılık Eğitimi – Silvia Hartmann Ekolü/Kasım 2020
 • Grigori Grobovoi “Finans Modülü”/Aralık 2020
 • Numeroloji “Temel Seviye” Uygulayıcılık Eğitimi/Mayıs 2020
 • Astroloji “Temel Seviye”/Nisan 2021-Duygu Demir
 • Astroloji “İleri Seviye”/Mart 2022-Duygu Demir
 • Jean Adrienne Arınma Sistemi (JAAS) “Birinci Aşama”/Ekim 2021
 • Jean Adrienne Arınma Sistemi (JAAS) “Eğitmenlik Eğitimi”/Ekim 2022
 • NLP Master/Mart 2022